Plisa – przesłona okna z innowacjami

Plisy to innowacyjne rozwiązanie do osłony okien, doceniane przez szerokie grono klientów. Doskonale sprawdzają się w przypadku okien o różnych kształtach i rozmiarach, włączając w to także okna dachowe. Dzięki swojej elegancji oraz unikalnemu designowi doskonale komponują się z każdym stylem wnętrza. Plisy zapewniają skuteczną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem, umożliwiając jednocześnie swobodne dostosowanie poziomu zaciemnienia pomieszczenia oraz przepływu naturalnego światła i ciepła.

Blenda profilu: nowinka techniczna

Dzięki innowacyjnym technologiom, osłony wewnętrzne Hosten oferują coraz większą funkcjonalność i łatwość sterowania. Z myślą o klientach poszukujących praktycznych rozwiązań zgodnych z najnowszymi trendami, firma Hosten wprowadza do swojej oferty nowy system żaluzji plisowanej Vegas Plisse PVP16W z blendą.

Żaluzja plisowana z blendą wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem. Specjalnie zaprojektowany kształt profilu gwarantuje idealne przyleganie żaluzji do listwy przyszybowej. Ergonomiczne zatyczki profili wyposażone w system „Soft Click” zapewniają wygodne sterowanie i komfortowe zaciemnienie. Równocześnie uniemożliwiają one przypadkowe wypięcie się plisy.

Wygoda i stabilność

Konstrukcja żaluzji plisowanej Vegas Plisse PVP16W, oparta na sprawdzonym przeplotu sznurków prowadzących oraz metalowych ślizgaczach w łożyskach i zatyczkach profili, zapewnia długotrwałe i niezawodne użytkowanie, umożliwiając udzielenie wydłużonej gwarancji na produkt.

Profil plisy porusza się zawsze poziomo, a tkanina nie przekrzywia się. Mechanizm samohamujący umożliwia zatrzymanie osłony na dowolnej wysokości.

Modernizacja bez dodatkowych kosztów

Wykorzystanie wielu elementów konstrukcyjnych znanych z plisy PVP15, takich jak zestaw zatrzasków, łożyska czy listwa usztywniająca, pozwala uniknąć dodatkowych problemów i kosztów logistycznych. Ponadto park maszynowy niezbędny do produkcji Vegas Plisse PVP16W opiera się na narzędziach wykorzystywanych do produkcji PVP15.

Zastosowanie profili PVP16W w połączeniu z profilem podziałowym PVPP15 umożliwia konstruowanie żaluzji plisowanych w systemie „duo” z dwoma różnymi tkaninami, gdzie profil górny i dolny stanowi PVP16W. Nowy profil sprawdzi się również w żaluzjach plisowanych o nietypowych kształtach.

Czym wyróżnia się Vegas Plisse z blendą w profilu?

  • Wydłużony bok profilu i płaski zaczep montażowy zapobiegają prześwitom światła w oknach z zaokrągloną listwą przyszybową.
  • System „Soft Click” zapobiega samoczynnemu przesuwaniu się plisy.
  • Jedyna plisa tego rodzaju na rynku – Twoja Vegas Plisse zakliknie się za każdym razem, bez względu na pozycję profilu.
  • Większość komponentów i narzędzi kompatybilna z PVP15.
  • Zwiększona sztywność profilu przy obniżonej masie dzięki zastosowaniu technologii wstępnego przeginania.
  • Użycie łożysk wzmocnionych stalą nierdzewną zapobiega przecieraniu się sznurka i elementów plisy, co wpływa na jej niezawodność oraz umożliwia wydłużenie gwarancji na produkt nawet do 5 lat.